Ana Menü

Atilla İlhan, A&A Tower projesine imza atıyor

Nijerya Lagos’ta yer alan 30 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen A&A Tower projesi Mimar Atilla İlhan tarafından Arkland Properties firması için tasarlandı.

Nijerya Lagos’ta yer alan 30 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen A&A Tower projesi Mimar Atilla İlhan tarafından Arkland Properties firması için tasarlandı. İlhan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ni tamamladıktan sonra Türkiye, İngiltere, Rusya, Libya, Montenegro ve Nijerya olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde projelerini gerçekleştirdi. Merkezi İstanbul’da yer alan An Proje Mimarlık Tasarım Ltd. Şti’nin kurucusu olan İlhan, şirket bünyesinde konut, otel, alışveriş merkezi, ofis projeleri başta olmak üzere mimari projeler üretiyor.

98 daireden oluşacak A&A Tower projesi, Eko Atlantic okyanus önü bölgesinde yer alan yeni bir lüks konut projesi olarak dikkat çekiyor. Eko Atlantic, Victoria Island’a bitişik Nijerya Lagos’ta yeni bir sahil kenti olarak yatırımcıların ilgisini çekiyor. Okyanusun oluşturduğu erozyonu ve su baskınlarını önlemek aynı zamanda hızlı büyüyen şehrinde nitelikli konut açığı sıkıntısını gidermek amacıyla inşa ediliyor. Yaklaşık 300 bin kişiye barınma olanağı sağlayacak. Bulunduğu konum ve odak merkezi olmasından dolayı Afrika’nın yeni finansal merkezi olmaya hazırlanıyor.

2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan konut projesinde alışveriş alanları, ofis alanları, spor tesisi, açık havuz ve otopark yer alıyor. Toplam 22 kattan oluşan projenin son iki katında penthouse daireler yer alıyor.